Bolesne problemy czworonogów – pchły!

27Pogryzienie przez pchły niestety należy do jednych z najczęściej spotykanych problemów szczególnie wśród psów, ale również wśród kotów. Usunięcie pcheł kocich , jak i pcheł u psa jest szczególnie istotne, jeśli nasz pupil przebywa razem z nami w mieszkaniu.

W takim przypadku konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów na pchły dla psa http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Pch%C5%82y.aspx , ponieważ brak ochrony dla psa i człowieka może skończyć się wręcz fatalnie. Warto wobec tego zaopatrzyć się w specjalne produkty, których na rynku jest dostępnych całkiem wiele.

Warto wiedzieć,  że ugryzienie pchły jest nie tylko nieprzyjemne dla naszego psa czy kota, ale także może wywoływać wiele groźnych chorób, z których wspomnieć można chociażby tasiemczycę czy anemię. Wobec tego nawet najmniejsza pchła kocia powinna zostać jak najszybciej wyeliminowana.

Kocie pchły są bowiem tak samo niebezpieczne, jak ugryzienia pchły u psów. Wobec tego trzeba stosować odpowiednie środki, które pozwalają na usunięcie tych szkodliwych dla naszego ulubieńca owadów. Na pewno oprócz stosowania chemikaliów, które zabijają pchły warto pamiętać także o domowych sposobach na pchły u psa.

Można na przykład wymieniać czy prać często materiały leżące na miejscu legowiska zwierzęcia czy też kąpać naszego pupila jak najczęściej. Trzeba bowiem wiedzieć, że niektóre psy i koty o wrażliwszej skórze bardzo źle reagują na wielokrotne traktowanie ich środkami chemicznymi pozwalającymi na unicestwienie pcheł i innych pasożytujących na domowych zwierzętach owadów.

 

Comments are closed.

 • Objawy kataru i leczenie

  Objawy kataru i leczenie

  Do najbardziej typowych objawów należą kichanie, oczy watery, gardła irchy, nos irchy. Ciężkie objawy mogą obejmować bóle głowy, utrata smaku i zapachu, ból powodowany przez zatkane zatoki, swędzenie rozprzestrzenia się z gardła, do nosa i uszu. Czasami objawami mogą być zmęczenie, drażliwość, bezsenność. Leczenie katary jest czasami ciężko wyleczyć, ponieważ towarzyszy on większości infekcji górnych …
 • Choroby onkologiczne

  Choroby onkologiczne

  Nawet sobie nie zdajemy sprawy z tego jak wiele osób choruje. Czasem, gdy idziemy do szpitala na badania, to można się przekonać o tym, jak wiele osób czeka w kolejce. Praktycznie w każdej dziedzinie medycyny znajdą się ludzie, którym coś dolega. Wcale nie są to tylko starsi ludzie. Bowiem coraz więcej młodych osób ma poważne …
 • Skóra maluszka – co ma istotne znaczenie?

  Skóra maluszka – co ma istotne znaczenie?

  Dzieci w każdym wieku wymagają naprawdę niezwykle troskliwej opieki, dlatego młodzi rodzice często wiele czasu spędzają na czytaniu specjalistycznej literatury, która ma im pomóc w wychowywaniu maluszka. Ogromne znaczenie ma między innymi prawidłowa higiena i pielęgnowanie skóry dziecka. O czym trzeba pamiętać?