Bolesne problemy czworonogów – pchły!

27Pogryzienie przez pchły niestety należy do jednych z najczęściej spotykanych problemów szczególnie wśród psów, ale również wśród kotów. Usunięcie pcheł kocich , jak i pcheł u psa jest szczególnie istotne, jeśli nasz pupil przebywa razem z nami w mieszkaniu.

W takim przypadku konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów na pchły dla psa http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Pch%C5%82y.aspx , ponieważ brak ochrony dla psa i człowieka może skończyć się wręcz fatalnie. Warto wobec tego zaopatrzyć się w specjalne produkty, których na rynku jest dostępnych całkiem wiele.

Warto wiedzieć,  że ugryzienie pchły jest nie tylko nieprzyjemne dla naszego psa czy kota, ale także może wywoływać wiele groźnych chorób, z których wspomnieć można chociażby tasiemczycę czy anemię. Wobec tego nawet najmniejsza pchła kocia powinna zostać jak najszybciej wyeliminowana.

Kocie pchły są bowiem tak samo niebezpieczne, jak ugryzienia pchły u psów. Wobec tego trzeba stosować odpowiednie środki, które pozwalają na usunięcie tych szkodliwych dla naszego ulubieńca owadów. Na pewno oprócz stosowania chemikaliów, które zabijają pchły warto pamiętać także o domowych sposobach na pchły u psa.

Można na przykład wymieniać czy prać często materiały leżące na miejscu legowiska zwierzęcia czy też kąpać naszego pupila jak najczęściej. Trzeba bowiem wiedzieć, że niektóre psy i koty o wrażliwszej skórze bardzo źle reagują na wielokrotne traktowanie ich środkami chemicznymi pozwalającymi na unicestwienie pcheł i innych pasożytujących na domowych zwierzętach owadów.

 

Comments are closed.

 • Objawy kataru i leczenie

  Objawy kataru i leczenie

  Do najbardziej typowych objawów należą kichanie, oczy watery, gardła irchy, nos irchy. Ciężkie objawy mogą obejmować bóle głowy, utrata smaku i zapachu, ból powodowany przez zatkane zatoki, swędzenie rozprzestrzenia się z gardła, do nosa i uszu. Czasami objawami mogą być zmęczenie, drażliwość, bezsenność. Leczenie katary jest czasami ciężko wyleczyć, ponieważ towarzyszy on większości infekcji górnych …
 • Żyć zdrowo

  Żyć zdrowo

  Amerykańscy naukowcy odkryli go niedawno szczycą się nim, jak niczym innym. Co jest zdrowym tłuszczem Jest to tłuszcz, który zostaje wytworzony teoretycznie przez ciało ludzkie. Testy zostały wykonane jedynie na myszach. W dalszym ciągu trwają badania i spekulacje, które mogą pozwolić na zastosowanie wkrótce pierwszych testów na ludziach. Jest to miliowy krok, który w medycynie …
 • Jak zdrowo się odżywiać

  Jak zdrowo się odżywiać

  Otyłość to w ostatnich latach zmora coraz większej ilości osób na całym świecie można jednak zapobiec temu procesowi zmieniając styl życia, który obejmuje odpowiednie zwyczaje żywieniowe, oraz aktywność fizyczną stosowaną regularnie. Unikając otyłości jednocześnie oddalimy od siebie widmo wielu przewlekłych chorób, które mogą nas dosięgnąć takich jak cukrzyca, nowotwory, hiperlipidemia, i inne bardzo groźne dla …