Sun. Jun 26th, 2022

27Pogryzienie przez pchły niestety należy do jednych z najczęściej spotykanych problemów szczególnie wśród psów, ale również wśród kotów. Usunięcie pcheł kocich , jak i pcheł u psa jest szczególnie istotne, jeśli nasz pupil przebywa razem z nami w mieszkaniu.

W takim przypadku konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów na pchły dla psa, ponieważ brak ochrony dla psa i człowieka może skończyć się wręcz fatalnie. Warto wobec tego zaopatrzyć się w specjalne produkty, których na rynku jest dostępnych całkiem wiele.

Warto wiedzieć,  że ugryzienie pchły jest nie tylko nieprzyjemne dla naszego psa czy kota, ale także może wywoływać wiele groźnych chorób, z których wspomnieć można chociażby tasiemczycę czy anemię. Wobec tego nawet najmniejsza pchła kocia powinna zostać jak najszybciej wyeliminowana.

Kocie pchły są bowiem tak samo niebezpieczne, jak ugryzienia pchły u psów. Wobec tego trzeba stosować odpowiednie środki, które pozwalają na usunięcie tych szkodliwych dla naszego ulubieńca owadów. Na pewno oprócz stosowania chemikaliów, które zabijają pchły warto pamiętać także o domowych sposobach na pchły u psa.

Można na przykład wymieniać czy prać często materiały leżące na miejscu legowiska zwierzęcia czy też kąpać naszego pupila jak najczęściej. Trzeba bowiem wiedzieć, że niektóre psy i koty o wrażliwszej skórze bardzo źle reagują na wielokrotne traktowanie ich środkami chemicznymi pozwalającymi na unicestwienie pcheł i innych pasożytujących na domowych zwierzętach owadów.

 

By admin