Sun. Jun 26th, 2022

cysta 2Brodawki łojotokowe to schorzenie, które charakteryzuje się naroślami skórnymi, które mogą pojawiać się na ciele. Miejsce występowania brodawek może być dowolne a ich wygląd jest charakterystyczny. Natomiast są to zmiany skórne, które mogą przypominać również patologiczne zmiany skórne. Jednocześnie samie brodawki łojotokowe są łagodnymi zmianami skórnymi. Najczęściej pojawiają się one w okolicach tułowia, kończyn górnych czy twarzy. Zdarza się, że występują one również w okolicach owłosionej głowy a także na powiekach.

Występowanie brodawek łojotokowych nie jest do końca określone. Jednak występują pewne predyspozycje do występowania tego schorzenia. Po pierwsze wskazuje się na predyspozycje genetyczne. Po drugie schorzenia towarzyszące jak zaburzenia rogowacenia skóry mogą powodować pojawianie się brodawek łojotokowych. Jednocześnie na pojawienie się brodawek narażone są przede wszystkim osoby po trzydziestym piątym roku życia.

Jeśli chodzi wykrywanie schorzenia to warto zapoznać się z brodawki łojotokowe zdjęcia. W ten sposób znacznie łatwiej jest zidentyfikować takie zmiany skórne.

Leczenie brodawek może opierać się zarówno na metodach inwazyjnych jak też nieinwazyjnych. Do nieinwazyjnych metod można zaliczyć zarówno leczenie krioterapią jak też laserem. Krioterapia polega na zamrażaniu brodawek. Natomiast leczenie laserowe ma na celu wypalenie brodawek. Stosowane są również metody łyżeczkowania, które są metodami chirurgicznymi.

By admin