Sun. Jun 26th, 2022

29Dolegliwości bólowe towarzyszące chorobom kolan mogą bardzo utrudniać człowiekowi codzienne funkcjonowanie. Dzieje się tak dlatego, że nawet bolące stawy kolanowe są wykorzystywane praktycznie przez cały dzień i trudno jest zrezygnować z chodzenia dlatego, że zaczynają boleć stawy. W związku z tym osoby cierpiące na choroby reumatologiczne starają się sięgać po różne metody łagodzenia bólu stawów. Przede wszystkim rozgrzewają bolące miejsca i zakładają na nie różne usztywnienia, a poza tym kupują maści przeciwbólowe i regularnie wykonują ćwiczenia stawów. Wszystko to pozwala im nie tylko na łagodzenie bólu stawów, ale również na wstrzymywanie rozwoju choroby zwyrodnieniowej.

Zdarza się jednak, że zapalenie stawów kolanowych połączone jest z wysoką gorączką i brakiem apetytu, a wówczas trzeba sięgnąć po dodatkowe leki. Ponadto choroby reumatologiczne często dają o sobie znać podczas przeziębień i różnego rodzaju infekcji połączonych z występowaniem gorączki, a wówczas trzeba od razu korzystać z porady lekarskiej. Częste wizyty u lekarza mogą być jeszcze bardziej konieczne wówczas, gdy przyczyną dolegliwości bólowych jest zwyrodnienie kolan, ponieważ zdarza się, że musi być ono leczone operacyjnie, a kolano dotknięte chorobą wymaga późniejszej rehabilitacji.

W dochodzeniu do zdrowia po operacji również pomogą różne domowe sposoby, a w tym zdrowe jedzenie i ciepło. Oprócz tego ćwiczeniom rehabilitacyjnym musi towarzyszyć regularny wypoczynek.

By admin