Sun. Jun 26th, 2022


U dzieci mogą występować różne zapalenia skórne. Można mieć z nimi do czynienia wówczas, gdy przez jakiś czas używano u dzieci zbyt silnych środków myjących. Trzeba też przyznać, że skóra dziecięca jest bardzo delikatna, dlatego czasami trzeba szukać przez dłuższy okres czasu najbardziej odpowiednich dla dzieci środków, które będą nadawały się do stosowania na ich skórze. W takim wypadku trzeba stwierdzić, że rodzice w żaden sposób nie przyczynili się do powstania podrażnienia skórnego u swojego dziecka.

Poza tym dzieci bardzo często posiadają skórę atopową. Staje się to do dla nich bardzo poważnym problemem, ponieważ skóra atopowa wymaga specjalnej pielęgnacji i w przypadku posiadania takiej skóry trzeba bardzo uważać na to, jakiego rodzaju środki kosmetyczne są na nią nakładane.

Samo leczenie azs u dzieci polega na stosowaniu odpowiednich środków medycznych, które pozwalają na zaleczenie podrażnień powstających na ich skórze. Trzeba jednak pamiętać, że nawet, jeżeli skóra atopowa zostanie podleczona i zmiany skórne charakterystyczne dla skóry atopowej zaczną z niej znikać, to nie rozwiąże jeszcze problemu dzieci posiadających skórę atopową. Będą one musiały praktycznie przez całe życie uważać na to, po jakie kosmetyki sięgają i rezygnować z używania silnych środków medycznych. Oczywiście w okresie dzieciństwa będą w tej kwestii wspierane przez swoich rodziców, którzy będą dbać o to, aby ich dzieci nie podrażniły swojej skóry. Z czasem na pewno nauczą się dbać samodzielnie o swoją skórę.

By admin