Sun. Jun 26th, 2022

sluzbie-zdrowiaCoraz więcej placówek medycznych rezygnuje z tradycyjnego – czyli w formie papierowej – prowadzenia dokumentacji medycznej. Zamiast kartek i teczek pojawiają się komputery, a dokumentacja medyczna w formie elektronicznej staje się już nie zachcianką, a koniecznością. I to z kilku powodów – zarówno ze względu na rosnące wymagania pacjentów i zwiększającą się jakość usług medycznych, ale też w związku ze zmianą przepisów.

Zarządzanie przychodnią powinno być sprawne i rzetelne. Dlatego ważne by zadbać o jak najlepsze zaplecze umożliwiające efektywne działanie. Oprogramowanie dla przychodni powinno być zatem zarówno przejrzyste, jak i intuicyjne. Musi spełniać określone wymogi prawne. Ponadto warto dowiedzieć się, na jaki czas można wykupić licencję, a także jakie było pierwotne przeznaczenie programu zdaniem jego twórców. Najważniejsze jednak, by oprogramowanie dla przychodni lekarskich spełniało pewne określone funkcje.

Niezbędnym elementem jest z pewnością terminarz, dzięki któremu zapisywanie pacjentów na wizyty stanie się prostsze i bardziej przejrzyste. Warto, by dostępna była baza leków. Możliwość współpracy z laboratorium za pośrednictwem oprogramowania to dodatkowa dogodność, która znacznie ułatwi pracę przychodni.

Na koniec warto zwrócić też uwagę na cenę oferowanego oprogramowania.
Dzięki uważnemu przejrzeniu kilku dostępnych na rynku medycznym opcji można wybrać najlepszą ofertę, która będzie korzystna dla personelu przychodni lekarskiej oraz pacjentów, a także dla portfela.

By admin