Przyczyny bólu brzucha

51Na szpitalne oddziały ratunkowe bardzo często trafiają osoby z ostrym bólem brzucha. Wprawdzie często zdarza się, że sam ból brzucha nie jest spowodowany poważną chorobą, jednak osoba chora czasami bardzo cierpi z powodu pojawiającego się bólu. Lekarzy natomiast bardzo niepokoi zwłaszcza tzw. ostry brzuch, z jakim zgłaszają się do nich niektórzy pacjenci. Wówczas zlecają oni wykonanie u nich specjalistycznych badań mogących znaleźć przyczynę wystąpienia takiego ostrego brzucha. Przyczyną ostrego brzucha może być atak wyrostka robaczkowego, a nawet ostry przypadek kolki nerkowej.

Oprócz tego do szpitali bardzo często trafiają osoby z bólem żołądka. Wówczas udzielana jest im wszelka potrzebna pomoc. Trzeba pamiętać, że ból żołądka (no-spa.pl/03_article_objawy_ostrego_brzucha.html) może być objawem choroby wrzodowej lub nawet pęknięcia wrzodu, który wcześniej powstał w żołądku, dlatego nie można lekceważyć żadnego bólu żołądka. Wobec tego każda osoba z bólem żołądka może liczyć na zrobienie u niej specjalistycznych badań, po których udzielona zostanie jej odpowiednia pomoc.

Jeżeli okaże się, że ból żołądka nie był objawem poważnej choroby, to wówczas będzie ona mogła szybko wrócić do domu oraz do pełni zdrowia. W przeciwnym razie będzie musiała poddać się dłuższemu leczeniu rozłożonemu w czasie. Jeżeli tego nie zrobi, to może dorobić się ogromnych problemów ze zdrowiem. Dlatego pacjenci raczej nie lekceważą bólu brzucha również przez to, że jest on dla nich przyczyną ogromnego cierpienia. Dzięki temu lekarze mogą szybko podejmować w ich przypadku interwencje medyczne.

Comments are closed.

 • Co szkodzi naszym jelitom?

  Co szkodzi naszym jelitom?

  Jelita to absolutnie jeden z najważniejszych elementów naszego układu pokarmowego. Warto o nie dbać, ponieważ w przeciwnym razie może pojawić się szereg nieprzyjemnych dolegliwości, jak chociażby ból jelita grubego. Co szkodzi naszym jelitom? Czego przede wszystkim należy unikać? Jeśli czuje się ból jelit objawy, koniecznie trzeba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Dlaczego?
 • Potrzeba białka

  Potrzeba białka

  Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, musi mieć dostarczone niezbędne elementy, które mu to umożliwią. To gwarantuje nam zdrowie oraz dobre samopoczucie. Jednym z takich niezbędnych składników są białka. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak są one dla nas istotne, najlepiej to unaocznia fakt, iż stanowią one 45 procent ciała oraz 20 procent mięśni. Dlatego nasza …
 • Wypadanie włosów – kiedy do lekarza?

  Wypadanie włosów – kiedy do lekarza?

  Wypadanie włosów to przypadłość, która może spotkać osoby w różnym wieku, niezależnie od płci, czy budowy ciała. Zazwyczaj jest oznaką osłabienia organizmu, a nierzadko również wskazuje na występowanie konkretnej dolegliwości. Zwłaszcza nadmierne wypadanie włosów powinno zwrócić naszą szczególną uwagę. Być może brakuje nam po prostu wybranych witamin, ale równie możliwe, że na coś chorujemy.