Sun. Jun 26th, 2022

napiecia-przedmiesiaczkowegoWiele kobiet zauważa u siebie niepokojące objawy w określonej fazie cyklu miesiączkowego. Szczególnie przed samą miesiączką możemy zauważyć coś, co eksperci nazywają mianem zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Objawy  tak zwanego pms mogą być naprawdę różne i zróżnicowane.

Większość kobiet zauważa jednak u siebie lub w swoim otoczeniu tego rodzaju problemy. Najczęściej spotykanym objawem zespołu napięcia przedmiesiączkowego jest niepokój i rozdrażnienie. Czasem objawy pms mogą być naprawdę gwałtowne i niespodziewane, dlatego też wiele kobiet w tej fazie cyklu miesiączkowego może zachowywać się zupełnie irracjonalnie.

Jak poradzić sobie z takimi niepokojącymi objawami? Czy można w jakiś sposób je usunąć? Co zrobić, aby je chociaż odrobinę złagodzić?

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej diety i dostarczenie do organizmu najważniejszych składników odżywczych i witamin, które jednak nie będą wpływały na to, że zwiększy się ryzyko wystąpienia pms. Objawy, jakie wywołuje zespół napięcia miesiączkowego są bardzo często powiązane z tym, jak kobieta się odżywia.

Warto zadbać wtedy o unikanie cukrów, które tylko niepotrzebnie mogą dodać energii do takich zachowań. Oprócz spożywania odpowiednich posiłków warto zadbać także o konieczną w tym przypadku suplementację. Na pewno jednym ze składników, które mogą pozwolić na zmniejszenie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego jest magnez i dlatego warto zadbać o dostarczanie go w odpowiednich ilościach do organizmu.

By admin