Zespół napięcia przedmiesiączkowego – jak sobie z nim poradzić?

napiecia-przedmiesiaczkowegoWiele kobiet zauważa u siebie niepokojące objawy w określonej fazie cyklu miesiączkowego. Szczególnie przed samą miesiączką możemy zauważyć coś, co eksperci nazywają mianem zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Objawy  tak zwanego pms mogą być naprawdę różne i zróżnicowane.

Większość kobiet zauważa jednak u siebie lub w swoim otoczeniu tego rodzaju problemy. Najczęściej spotykanym objawem zespołu napięcia przedmiesiączkowego jest niepokój i rozdrażnienie. Czasem objawy pms mogą być naprawdę gwałtowne i niespodziewane, dlatego też wiele kobiet w tej fazie cyklu miesiączkowego może zachowywać się zupełnie irracjonalnie.

Jak poradzić sobie z takimi niepokojącymi objawami? Czy można w jakiś sposób je usunąć? Co zrobić, aby je chociaż odrobinę złagodzić?

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej diety i dostarczenie do organizmu najważniejszych składników odżywczych i witamin, które jednak nie będą wpływały na to, że zwiększy się ryzyko wystąpienia pms. Objawy, jakie wywołuje zespół napięcia miesiączkowego są bardzo często powiązane z tym, jak kobieta się odżywia. https://www.magneb6.pl/Dla%20kogo%20magnez/mangnez-a-pms

Warto zadbać wtedy o unikanie cukrów, które tylko niepotrzebnie mogą dodać energii do takich zachowań. Oprócz spożywania odpowiednich posiłków warto zadbać także o konieczną w tym przypadku suplementację. Na pewno jednym ze składników, które mogą pozwolić na zmniejszenie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego jest magnez i dlatego warto zadbać o dostarczanie go w odpowiednich ilościach do organizmu.

Comments are closed.

 • Skóra maluszka – co ma istotne znaczenie?

  Skóra maluszka – co ma istotne znaczenie?

  Dzieci w każdym wieku wymagają naprawdę niezwykle troskliwej opieki, dlatego młodzi rodzice często wiele czasu spędzają na czytaniu specjalistycznej literatury, która ma im pomóc w wychowywaniu maluszka. Ogromne znaczenie ma między innymi prawidłowa higiena i pielęgnowanie skóry dziecka. O czym trzeba pamiętać?
 • Pampersy dla dorosłych – ochrona w ciągu nocy

  Pampersy dla dorosłych – ochrona w ciągu nocy

  Problemy zdrowotne dokuczają wielu ludziom. Do tak zróżnicowanych dolegliwości można zaliczyć, chociażby nietrzymanie moczu oraz inne problemy fizjologiczne. Pomocne w tej sytuacji mają być pampersy dla dorosłych.
 • Sprawa dużej wagi

  Sprawa dużej wagi

  W wielu dziedzinach gonimy państwa zachodnie, ale jest jedna w której dynamika wzrostu jest imponująca. Niestety nie ma się z czego cieszyć bo chodzi tutaj o nadwagę. Tyjemy w zastraszająco szybkim tempie i borykamy się ze skutkami coraz większej liczby kilogramów. Gdybyśmy mieli świadomość jak to się przekłada na nasze zdrowie, pewnie inaczej wyglądałaby nasza …